#2016-01-13 02:50:51 

BenTen

Użytkownik

Od pewnego czasu interesuję się tematyką militariów. Na razie pozostaje to jedynie w sferze teoretycznej, tzn. sporo czytam, przeglądam różnego rodzaju blogi osób związanych z ASG, fora grup paramilitarnych i grup rekonstrukcyjnych, ale teraz chciałem skompletować własne wyposażenie, tak by rozwijać swoje hobby. Może podpowiecie od czego zacząć?
#2016-01-13 04:25:00 

Major

Użytkownik

Moim zdaniem to zależy od tego, co tak naprawdę cię interesuje. Wiele osób, które kupują sprzęt ASG trenuje właśnie w różnego rodzaju grupach i związkach o charakterze patriotycznym, paramilitarnym. Inni taką broń i sprzęt kupują wyłącznie w celach kolekcjonerskich. Ja radzę zacząć od czegoś niewielkiego. Za niewielkie pieniądze możesz stać się na przykład właścicielem oryginalnej repliki noża marines albo repliki jakieś krótkiej broni. Niestety repliki karabinów i osprzęt do nich są nieco droższe.
#2016-01-13 06:28:44 

Amarilla

Użytkownik

Mój mąż uwielbia tego typu przedmioty, mówię o replikach karabinów z różnych okresów historycznych i wydaje na to mnóstwo pieniędzy. Szczerze odradzam wciągać się w takie hobby bo to mordercze dla domowego budżetu.
#2016-01-13 07:10:54 

Major

Użytkownik

Nie przesadzajmy. Każdy kupuje to na co go stać. Oczywiście, jeśli chce się stworzyć dużą kolekcję to trzeba na to wydać mnóstwo kasy, ale jak ktoś chce skompletować pojedynczy zestaw składający się z broni, munduru, hełmu, plecaka, butów, pokrowca na hełm i innych tego typu dodatków, to raczej nie doprowadzi go to do bankructwa. Repliki broni i innych sprzętów nie są już dzisiaj kosmicznie drogie, a dostęp do nich jest stosunkowo łatwy. Bardziej kosztowna i czasochłonna jest zabawa w plenerze. Zakup amunicji, magazynków, zasobników gazowych czy ładowarek ASG do broni o zasilaniu elektrycznym to większe koszty i to koszty stałe, jeśli chce się często korzystać z takiej broni.
#2016-01-13 09:08:13 

BenTen

Użytkownik

Mnie pociągają kwestie związane z historią, z grupami rekonstrukcyjnymi. Czy oni tez korzystają z broni AGS, czy może starają się skompletować bardziej oryginalne wyposażenie.
#2016-01-13 12:00:39 

Major

Użytkownik

Radzę po prostu skontaktować się bezpośrednią z jedną z takich grup. Większość ma własne strony, fora internetowe i po prostu porozmawiać z ludźmi, którzy tworzą taką grupę.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015