#2016-02-08 04:26:18 

wyskokowy

Użytkownik

Witajcie. Niedawno okazało się, że mój trzyletni syn ma próchnice w jednym zębie i trochę się przestraszyłem. Starałem się, żeby mył zęby regularnie w domu, ale być może robił to niezbyt dokładnie. Niedługo idzie do przedszkola i zastanawiam się, czy w przedszkolu szczotkowanie ząbków jest obowiązkowe. Dla mnie higiena jest istotną kwestią, dlatego chciałbym, żeby w przedszkolu również mógł myć zęby przynajmniej raz dziennie.
#2016-02-08 06:49:48 

Variatka

Użytkownik

Nie wiem dokładnie, czy jest jakaś ustawa, która mówi, że dzieci musza myć zęby w przedszkolu. W każdym razie w naszym przedszkolu myją i w przedszkolach, do których chodzą dzieci moich koleżanek, również jest to stały punkt codziennego rozkładu dnia.
#2016-02-08 08:38:48 

MinnieMyszka

Użytkownik

Ostatnio wiele się mówi o tym, że dużo dzieci poniżej szóstego roku życia ma leczoną bądź nieleczoną próchnicę. Dlatego przedszkola czynią różne starania, żeby tej próchnicy zapobiegać. Od niedawna np. w przedszkolu w naszym miasteczku ciepłe napoje są słodzone miodem, a nie cukrem. To dobrze, że redukuje się cukier w pokarmach, choć ciężko go zupelnie wykluczyć z codziennej diety. Moim zdaniem dzieciństwo bez słodyczy nie jest możliwe, dlatego myśle, że lepszym rozwiązaniem niż wykluczenie cukru z codziennego jadłospisu jest większa troska o higienę jamy ustnej w domu i w przedszkolu.
#2016-02-08 09:53:01 

Variatka

Użytkownik

A co rozumiesz przez większą troskę o higiene jamy ustnej? Co można zrobic oprócz nakazywania dzieciom codziennego mycia zębów?
#2016-02-08 11:57:09 

MinnieMyszka

Użytkownik

Mam na myśli to, ze zarówno rodzice w domu, jak i wychowawcy w przedszkolu powinni pilnować, aby dzieci myły zęby odpowiednio często, regularnie i odpowiednio długo. Powinny też stosować dobrą pastę do zębów dla dzieci oraz często wymieniać szczoteczki.
#2016-02-08 13:11:34 

MissKataru

Użytkownik

W przedszkolach zamiast wymieniać szczoteczki lepiej stosować specjalne szczoteczki jednorazowego użytku, których zalety zostały wyszczególnione na stronie xn--czystezbki-9gb.pl/produkt.php. Wszystkich, którym leży na sercu troska o higiene jamy ustnej najmłodszych, zachęcam do zapoznania się z tą ofertą.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015